Niezwykłe dźwięki będą towarzyszyć niezwykłym obrazom: „koloru nigdy za wiele” pisze Dorota Truszczyńska na swojej stronie i rzeczywiście potrafi dokonać takiego cudu, że nawet najbardziej intensywne, „wściekłe” kolory „nie kłócą się” ze sobą.
Dotychczas wystawy w NOK odbywały się okazjonalnie.
Od tej chwili będziemy je organizować je w regularny i intencjonalny sposób, wernisażom będą towarzyszyć koncerty.
DOROTA BEATA TRUSZCZYŃSKA
tak pisze o sobie:
koloru nigdy za wiele
kolory nie obrażają
kolory nie kłócą się
kolory mogą żyć wiecznie
artystka z wyboru wykształcenia przekonania
urodzona - Warszawa 18 września 1965
magister sztuki
absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
dyplom pracowni serigrafii profesora Henryka Chylińskiego
dar losu – chęć tworzenia
uśmiech losu – syn Amadeusz
dzikie kolory
ostre kolory
wściekłe kolory
moje kolory
Artystka wystawiała m. in. w Londyn City Hall The QueenWalk, Londyn Skylight activity centre, Nūrtingen (Niemcy), w Warszawie (Norblin, Galerie Art Villa, Brama, Flik i Lufcik, w Warszawskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych). 1995 otrzymała Nagrodę warszawskiej galerii TEST w konkursie GRAFIKA MIESIĄCA.
Więcej informacji (i kolorów!) na stronie: dorotatruszczynska.pl
KONCERT ZESPOŁU KSIĘŻYC (po wernisażu)
KSIĘŻYC
Zespół działał w latach 1991-96. Po długiej przerwie powrócił do grania jesienią 2014 koncertem na Festiwalu Unsound w Krakowie.
Związany z wytwórniami Obuh Records oraz brytyjską Penultimate Press. Ostatnia płyta „Rabbit Eclipse” powstawała m.in. w przestrzeni Królikarni. Płyta ta została doceniona przez serwis The Quietus, który umieścił ją w rankingu najlepszych płyt 2015 roku. Muzyka Księżyca, oficjalnie określana jako psychedelic-ethnic-minimal, bazuje „na prostych motywach różnorodnych instrumentów klawiszowych i dętych.
Te motywy są obsesyjnie powtarzane, tak, że początkowo subtelne, wręcz eteryczne, z czasem obnażają czający się w nich niepokojący nerw... Słuchacz odkrywa, że znalazł się na tropie wiodącym poza świat dźwięków...”
„Twórczość grupy łączy ducha muzyki dawnej i współczesnej. Bez mała średniowieczne brzmienie
o słowiańskich korzeniach miesza się z estetyką minimalistyczną i elementami eksperymentów wokalnych XX wieku. Alchemiczne zestawienie tych składowych przynosi w efekcie oryginalną, zapierającą dech muzykę, delikatną i złowieszczą zarazem, zaś surrealistycznie baśniowe teksty stanowią esencję piękna
i smutku z domieszką szaleństwa.”
(Mark Harwood, Penultimate Press, 2013)
Na podstawie:
http://agataharz.wixsite.com/ahaha/projekty, http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/Warszawa/1,30,20275,Koncert-zespolu-Ksiezyc--promocja
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz